o mnie

Witam !

Nazywam się Blanka Julita Stefańska i jestem tłumaczem przysięgłym języka hiszpańskiego wpisanym na listę Ministerstwa Sprawiedliwości pod numerem TP/53/10.

Ukończyłam studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Grenadzie (2007 r.) oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2008 r.). W 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego uzyskałam stopień doktora nauk prawnych, zaś w 2022 r. uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego nadano mi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauki społeczne w dyscyplinie nauki prawne.

Od 2009 r. jestem adwokatem hiszpańskim (abogada) zrzeszonym w Radzie Adwokackiej w Madrycie oraz od 2014 r. adwokatem w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Warszawie.

W 2009 r. ukończyłam Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł tłumacza przysięgłego języka hiszpańskiego uzyskałam w 2010 r. 

Specjalizuję się w wykonywaniu tłumaczeń z zakresu prawa. Ukończone studia prawnicze pozwalają mi dbać o prawidłowość i jakość wykonywanych tłumaczeń. Terminologia prawnicza w tłumaczeniach odgrywa istotną rolę, w szczególności przy sporządzania aktów notarialnych i tłumaczeń przed organami państwowymi. Wykonuję tłumaczenia ustne i pisemne.

Moimi klientami są sądy, prokuratury, policja, osoby fizyczne i prawne z całego kraju. Współpracuję również ze spółkami z kapitałem hiszpańskim. Dokładam wszelkich starań, aby wszystkie wykonywane przeze mnie tłumaczenia – zarówno pisemne jak i ustne – odzwierciedlały obowiązujący system prawny danego kraju. Pomaga mi w tym kilkuletnie doświadczenie pracy adwokata zdobyte w warszawskim oddziale renomowanej hiszpańskiej kancelarii Uría Menéndez.

Tłumaczę głównie umowy, pełnomocnictwa, akty notarialne, teksty prawne, ale też wykonuję tłumaczenia z innych dziedzin.

Tłumaczenia wykonuję w terminie ustalonym z klientami. 

Sumiennie wypełniam postanowienia Kodeksu Tłumacza Przysięgłego i zachowuję poufność danych, traktując to jako podstawowy wymóg pracy w tym zawodzie.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług!